середа, 10 грудня 2014 р.


Тема: Правила  у твоєму житті
Мета уроку: Розкрити зміст та призначення правил та соціальних норм у суспільстві. Наводити приклади соціальних норм, які діють у різних сферах життя. Висловлювати власну думку,щодо дотримання тих чи інших правил. Активізація пізнавальної діяльності учнів через застосування  інтерактивних форм навчання. Формування правосвідомості.
Тип уроку: Вивчення нового матеріалу
Обладнання: роздатковий матеріал, листи ватману з чорним маркером
Поняття: Правило, соціальна норма, звичай, традиція
Хід уроку
 І етап (5 хв.)  Вчитель оголошує:
1.Мотивація навчальної діяльності( Чому вчимо саме цю тему)
2. Основні форми навчальної діяльності на уроці
3. Очікувані результати та рефлексія
Питання, які будемо розглядати на уроці
1.Що таке правила і як вони виникають?
2. Які бувають соціальні норми
3. У чому призначення правил
На дошці записане проблемне питання уроку: « Чому через порушення правил виникає конфлікт, який породжує нові правила?».
ІІ етап – Організація навчальної діяльності (20 хв.)
Клас ділиться на три групи. Кожна група отримує завдання
Робота з підручником
Технологія  «Навчаючи вчусь» . На вирішення та обговорення  поставлених завдань відводиться кожній групі 10 хвилин



Опорні питання
І група
1.Згадайте правила будь – якої гри і обговоріть їх.
2.Як ви думаєте, що таке правила?
3. До чого призводить порушення правил?

ІІ група
1.Що таке соціальна норма?
2. Які бувають види соціальних норм?
3. Назвіть відомі вам правила етикету, дорожнього руху, поведінки у школі та транспорті

ІІІ група
1.Яке завдання правил у людському суспільстві ?
2. Чи може людина завжди дотримуватися правил ?
3.Коли, на вашу думку, у суспільстві виникають нові правила?

Обмін інформацією між групами (10 хвилин)
Представник з І групи іде в ІІ групу, ІІ групи в ІІІ групу, ІІІ групи в І групу

 ІІІ етап - Закріплення нових знань та формування нових вмінь (15хв.)
1.Вчитель задає питання І групи - ІІ групі. Учням ІІІ групи питання ІІ групи. На питання ІІІ групи відповідають учні І групи
Метод «Мозковий штурм»
2.Кожна група отримує ватман і опорно-інформаційну схему. Далі кожна група на ватмані записує своє бачення того,що саме створюють,обмежують та породжують
правила
            3.Кожна група представляє свій варіант відповіді на проблемне питання уроку     «Чому через порушення правил виникає конфлікт, який породжує нові правила?».



ІV етап – Підсумок уроку та оголошення оцінок Vетап – Інструктаж по виконанню домашнього завдання - Тема 2 Сенкан 

Немає коментарів:

Дописати коментар