середа, 10 грудня 2014 р.


Право 9 клас

Тема: Тематичне оцінювання по темі «Правила і закони в твоєму житті»

Мета: Закріплення набутих знань, вмінь та навичок. Активізація пізнавальної діяльності у формі інтерактивної гри – «Правовий брейн – ринг». Робота в групах. Використовувати набуті знання для вирішення юридичних задач і конкретних життєвих ситуацій. Уміти дискутувати, спілкуватися, розвязувати проблемні питання. Формування предметних та практичних компетентностей  і  навичок правомірної поведінки.
Тип уроку: урок – гра
Обладнання: ноутбук, інтерактивна дошка, роздатковий матеріал

Хід уроку

Організаційний момент
Вчитель пояснює правила ведення гри та конкурси у яких учні будуть брати участь
Клас ділиться на три - чотири команди(це можна зробити на попередньому уроці) Команда повинна складатися максимум із 5 чоловік.

Конкурс №1 «Візитка» 2 бали
1.Команда повинна придумати назву своєї команди і пояснити її.
2. Із запропонованих слів учні повинні скласти вислів про право.
Конкурс №2 «Юридичний марафон» 2 бали
1.На інтерактивній дошці зображені питання (для кожного учасника вчитель задає 3-5 питань)
2. За кожну правильну відповідь учасник отримує 1 бал
Можливі питання
1.Назвіть галузі права
2.Вітання з людиною - це правова норма чи соціальна?
3.Як називається основний закон держави?
4. Правила показують поведінку людини чи саму людину
5.Школа - це фізична чи юридична особа?
6.Наведіть приклад дисциплінарного правопорушення
7.Хто очолює Кабінет – Міністрів?
8.Законодавчий орган України – це
9.Чи може існувати право в усній формі?
10.Як називається документ, який має вищу юридичну силу
11. Якою буває поведінка?
12.За правопорушення наступає ….
13.Коли була прийнята Конституція України?
14. Наведіть приклад юридичної події
15.Назвіть основні органи державної влади в Україні
16.Наведіть приклади бездіяльності
17.Що можуть обмежувати правила
18.Наведіть приклад правовідносин
19.Що видає директор школи?
20.Верховна Рада видає…
21.Президент підписує….
22.Де публікуються закони України
23.Наведіть приклад юридичної дії
24.Наведіть приклад злочину
25.Який орган представляє виконавчу владу у Варві
26.  Хто видає рішення Президент України чи  Чернігівська ОДА?
27. Порушення правил призводить….
28. Наведіть приклад релігійної норми
29.Право завжди охороняється ……
30.Як називається особа, яка здійснила правопорушення?

Конкурс №3 « Юридичний ланцюг» 2 бали
Команди повинні правильно розмістити послідовність юридичних процедур
1.Етапи народження закону – Пропозиція – розробка проекту – голосування у Верховній Раді – Підпис Головою Верховної Ради – Підпис Президента – Опублікування закону.
Перемагає та команда, яка без помилок склала ланцюг.

Конкурс №4 « Юридична ситуація» 3 бали
Капітани команд вибирають № юридичної ситуації,отримують зразки завдань і обговорюють її командою


Конкурс №5 « Інтелектуальний» 3 бали


За допомогою методу « Мозковий штурм» команди вирішують завдання
1.Наведіть і поясніть приклади правовідносин,юридичних дій, подій та бездіяльності
2. Скласти « Сенкан» на тему Правила, Закон або правовідносини
3. Заповніть схему « Правила породжують, створюють, обмежують»

Підведення підсумків гри.

Визначення найактивніших учасників гри, виставлення оцінок за тему кожному учаснику відповідно до його активності під час гри. При необхідності вчитель звертається за консультацією до учнів щодо виставлення оцінок.






Ситуації
Які
правопорушення вчинили ці учні?
Який вид відповідальності передбачено за ці дії?
Чи нестимуть вони відповідальність? Чому?
1)   Марійка 10 років, повертаючись з парку, вибігла на проїзну частину вулиці, що спричинило зіткнення автомобілів та їх серйозне пошкодження.




2)   Віктор 15 років, катаючись на велосипеді, збив перехожого, який зламав руку.




3)   Катерина 17 років поцупила з вітрини магазина дорогі окуляри.




4)   Валентина 16 років, яка працює на пошті сортувальницею, запіз­нилася на роботу з поважних причин.




5)   Мар'ян 16 років, сперечаючись з однокласником, штовхнув його, той впав і отримав струс мозку.




6)   Людмила 15 років назбирала в лісі конвалій, що занесені до Червоної книги України, і торгувала ними біля станції метро.




7)   Троє підлітків 14,15 і 16 років увечері перепиняли перехожих на центральній площі і наполегливо просили гроші на утримання бездомних собак.




Немає коментарів:

Дописати коментар